AMKODOR 2904

Štěpkovač AMKODOR 2904 je určen k řezání kulatiny, nekvalitního dřeva, zbytků z kácení, pilařského odpadu, palivového dříví a dalších produktů ze dřeva na štěpku.

Stroj je vybaven samostatným štěpkovacím modulem AMKODOR 2831 s bubnovým drtičem KESLA C645 (Finsko) a dieselovým motorem Deutz TCD2013 L064V s výkonem 238 kW (323 k).

Stroj je vybaven pohyblivým rotačním řetězem, který umožňuje vykládání štěpky na zem nebo na nákladní vozidla umístěná na obou stranách podél stroje. Na špičku štěpkovací linky byla instalována videokamera, která operátorovi umožňuje sledovat plnění násypky z monitoru v kabině.

Produktivita vozu dosahuje 130 m3/h.

Díky hydromechanické převodovce je stroj schopen samostatně projet značné vzdálenosti rychlostí až 28 km/h.

Osvětlení pracovního prostoru ve tmě se provádí pomocí 12 světlometů namontovaných na střeše kabiny a instalovaná klimatizace zajišťuje pohodlný teplotní režim obsluhy.

Pro usnadnění startování dieselového motoru při nízkých okolních teplotách je stroj vybaven samostatným předehřívačem motoru EBERSPEHER (Německo).

Dieselový motor modulu štěpkovače je vybaven kompresorem (souprava obsahuje hadici o délce 10 metrů) pro možnost připojení pneumatického klíče pro demontáž nožů bubnu kvůli ostření nebo výměně a připojení proplachovací pneumatické pistole při pravidelném čištění bloku chladiče od pilin.

Pro zvýšení průchodnosti náročným terénem může být stroj navíc vybaven sněhovými řetězy.

Konstrukčně je možné štěpkovací modul AMKODOR 2831 demontovat s následnou instalací štítu a klanic, aby se stroj mohl použít jako vyvážecí souprava pro přepravu dřevní hmoty.

8 190 000,00 Kč bez DPH

8 190 000,00 Kč
Please select variants first